Oszuści znów atakują. Uwaga na fałszywe punkty karne online

E-usługa "Sprawdź swoje dane" cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Pamiętajmy, że jest ona całkowicie darmowa i nie dajmy się oszukać fałszywym stronom internetowym.

W sieci pojawiło się kolejne zagrożenie. W związku z dużym zainteresowaniem e-usługą "Sprawdź swoje dane", oszuści znaleźli sobie okazję do wyłudzenia danych osobowych i pieniędzy, podszywając się pod oficjalny serwis do sprawdzenia punktów karnych w internecie.

Aby sprawdzić online swoje punkty karne potrzebny jest Profil Zaufany (eGO), a jedyną stroną, na której można tego dokonać jest obywatel.gov.pl. Nie trzeba w niej udostępniać żadnych danych osobowych.

Dlatego wszystkie inne strony, które w zamian za wniesienie jakiejkolwiek opłaty lub podania danych osobowych, oferują informacje, trzeba traktować z ostrożnością. W ten sposób może dojść do wyłudzenia danych lub pieniędzy.

dodany 2019-02-12 10:55 przez MJS

źródło: Własny

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją