Zaczipuj bezpłatnie swojego czworonożnego przyjaciela

Po sylwestrowej nocy do schroniska dla zwierząt w Chorzowie trafiło wiele wystraszonych psów. Większość z nich nie miała wszczepionego mikro-czipa, przez co odnalezienie ich właścicieli było trudniejsze.

Chorzów od 2012 r. prowadzi akcję bezpłatnego czipowania psów i kotów. Można tego dokonać w każdej chorzowskiej lecznicy i w dwóch w Świętochłowicach - przy ul. Ślężan 27 i Pocztowej 3. Takie rozwiązane znacznie ułatwia odnalezienie właściciela czworonoga.

Po zagubieniu lub ucieczce zwierzęcia każda instytucja posiadająca czytnik mikro-czipów będzie mogła odczytać dane jego opiekuna. Takie urządzenia posiadają lekarze weterynarii, straż miejska, pracownicy schroniska i fundacje. Dzięki czipowi czworonożny przyjaciel szybciej będzie mógł wrócić do domu.

Czipy poprawią również bezpieczeństwo zwierząt i zmniejszą ich stres związany ze zmianą otoczenia. Pamiętajmy jednak, że przy każdej zmianie adresu zamieszkania, właściciela lub numeru telefonu, dane należy zaktualizować w systemie.

dodany 2019-01-09 13:56 przez MJS

źródło: Własny

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją