Rusza rekrutacja do konnego zespołu policji

Zespół Konny Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie rozpoczął rekrutację. Każdy kandydat musi zdawać sobie sprawę ze specyficznej formy pracy oraz powinien kochać zwierzęta.

Funkcjonariusze przyznają, że praca w tym wydziale jest nieporównywalna do tej w innych wydziałach. Jednak zapewniają, że satysfakcja z pracy i wdzięczność konia za opiekę nad nim jest wyjątkowa. Kandydaci do służby przede wszystkim muszą kochać zwierzęta. Praca z koniem wymaga szczególnego zaangażowania w wykonywane obowiązki. Dodatkowym atutem będzie posiadanie prawa jazdy w kategorii B+E lub C, C+E.

Chorzowski wydział konny powstał w 2001 r. i od tego czasu cieszy się dużym szacunkiem mieszkańców. Od wiosny do jesieni patrole te można spotkać w Parku Śląskim. Konni funkcjonariusze zabezpieczają również duże imprezy masowe. Odnoszą także sukcesy w konkursach hippicznych i zawsze zdobywają wysokie pozycje w Międzynarodowych Turniejach Drużyn Policji Konnej.

dodany 2018-11-05 11:48 przez MJS

źródło: Własny

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją