Policjanci walczą z wulgarnym graffiti

Policjanci oraz pracownicy PGM w Chorzowie walczą z wulgarnym graffiti, które pojawia się w rejonie placu Matejki. Funkcjonariusze zatrzymali już trzech nastolatków.

Jeden z mieszkańców Chorzowa zadzwonił na policję, informując, że na elewacji jednego z budynków w rejonie placu Matejki trzech młodych chłopców maluje wulgarne graffiti. Na miejsce pojechali funkcjonariusze z drogówki, którzy szybko znaleźli sprawców. Zatrzymani to nastolatkowie w wieku od 11 do 15 lat. Wszyscy wkrótce staną przed sądem rodzinnym.

Miejsce to jest pod szczególnym nadzorem policji już od kilku miesięcy. Dzięki współpracy z urzędem miasta, udało się tam zainstalować monitoring.

Jednak z ordynarnym graffiti walczą także pracownicy PGM, którzy na bieżąco starają się usuwać szpecące obrazki. Przy czyszczeniu elewacji pomagają osoby zalegające z opłatą za czynsz, które w ten sposób odpracowują dług. Nowe budynki i te już wyremontowane są w specjalny sposób zabezpieczane przed aktami wandalizmu.

dodany 2018-10-16 11:04 przez MJS

źródło: Własny

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją