Bezpłatne szczepienia przeciw grypie dla seniorów

We wrześniu ruszyły bezpłatne szczepienia przeciwko grypie. Z darmowych szczepień skorzystać mogą mieszkańcy Chorzowa w wieku powyżej 60. roku życia.

Grypa u osób starszych może mieć ciężki przebieg, a to może prowadzić do poważnych powikłań, m.in. zapalenia płuc, które u seniorów może skończyć się nawet śmiercią. A wszystko przez zmniejszoną odporność organizmu. Według lekarzy, szczepienie jest najlepszym sposobem zapobiegania chorobie. Dlatego miasto program ten realizuje już od wielu lat.

Nie inaczej jest w tym roku. Z darmowych szczepień mogą skorzystać osoby powyżej 60. roku życia. program będzie realizowany do momentu wykorzystania limitu świadczeń, ale nie dłużej niż do 28 listopada bieżącego roku.

dodany 2018-09-28 11:19 przez MJS

źródło: Własny

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją