Rycerze w Chorzowie

Prezydent Miasta Chorzów oraz Chorzowskie Bractwo Rycerskie Bożogrobców ma zaszczyt zaprosić na Zjazd Rycerstwa Chrześcijańskiego i Pokaz Oręża Europejskiego, który odbędzie się 12 czerwca br. w Górnośląskim Parku Etnograficznym w Chorzowie.

Przedsięwzięcie jest współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Działania 4.3 ?Promocja kultury? RPO WSL 2007 ? 2013, Projekt pt. ?Metropolitalna Parada Historyczna ? Zjazd Rycerstwa Chrześcijańskiego i Pokaz Oręża Europejskiego w Chorzowie?.Impreza odbędzie się w ramach obchodów Święta Miasta Chorzów i zostanie poprzedzona Metropolitalną Paradą Historyczną, która przejdzie główną aleją miasta (ul. Wolności) dnia 11 czerwca 2011 r.W trakcie imprezy odbędzie się Turniej Rycerski walki na miecze jednoręczne o srebrny krzyż hr. Gotfryda de Bouillon ? założyciela Zakonu Rycerskiego Bożogrobców oraz turniej łuczniczy. Nie zabraknie także innych atrakcji dla uczestników i publiczności, w tym m.in. koncert muzyki dawnej, konkursy, gry i zabawy, nauka pisania gęsim piórem pokazy i nauka strzelania z kuszy.

Szczegółowy program imprezy dostępny jest na stronie internetowej www.zjazdrycerstwa.chorzow.eu

dodany 2011-06-07 14:34 przez iwona.kaminska

źródło: UM Chorzów/własne

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją